Haberler

HABERLER

HABERLER

PROJE HABERLERİ
‘Zanaat Yeniden’ sergisi Beyoğlu’nda açıldı (26.08.2016)

Kültür Kenti Vakfı tarafından, Beyoğlu Belediyesi ev sahipliğinde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin iştirakçiliğinde hayata geçirilen ‘Zanaat Yeniden’ sergisi Beyoğlu Belediyesi Sergi Salonu’nda açıldı.

Devamını okumak için tıklayınız.
Ustaişi Beyoğlu“Zanaat Yeniden” Sergisi (18.08.2016)

Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu, 22 Ağustos – 2 Eylül 2016 tarihleri arasında, İstanbul Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Yaratıcı Endüstriler Mali Destek Programı kapsamında Kültür Kenti Vakfı tarafından, Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin iştirakçiliğinde hayata geçirilen Usta işi Beyoğlu Projesi “Zanaat Yeniden” sergisine ev sahipliği yapıyor!

Devamını okumak için tıklayınız.
Ustaişi Beyoğlu Projesinde Sona Yaklaşıldı (27.06.2016)

Beyoğlu Belediyesi ve Kültür Kenti Vakfı işbirliğiyle, yeni zanaat ustaları yetiştirmek için başlatılan 'Ustaişi Beyoğlu' projesinin kapanış etkinlikleri Zanaat, Eğitim, Tasarım Konferansı (ZET) ile başladı.

Devamını okumak için tıklayınız.
Zet Başlıyor! (20.06.2016)

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Ustaişi Beyoğlu Projesi’nin Kapanış etkinliklerinin ilki olan ZET Konferansı 23-24 Haziran 2016 tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral kampüsünde gerçekleştirilecektir.

Devamını okumak için tıklayınız.
Çağdaş Çıraklık Programı Eğitim ve Seminerleri Tamamlandı (09.06.2016)

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Ustaişi Beyoğlu Projesi’nin ana faaliyetlerinden olan Çağdaş Çıraklık Programında yer alan yeni nesil çırakların 6 ay boyunca alanında uzman eğitmenlerden aldıkları eğitim ve seminerler bilgisayar destekli çizim(autocad) dersi ile son buldu.

Devamını okumak için tıklayınız.
Yaratıcılık Atölyeleri 3 Tamamlandı (09.06.2016)

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Ustaişi Beyoğlu Projesi’nin ana faaliyetlerinden olan Yaratıcılık Atölyeleri İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin 5 senedir yürüttüğü stüdyo dersi olan ‘’Zanaatkârın günlüğü’’ dersi kapsamında gerçekleştirildi. 

Devamını okumak için tıklayınız.
Mekan İyilestirme ve Atölyeleri Güçlendirme Çalısmaları Başladı (03.05.2016)

Ustaişi Beyoğlu Projesinin ana faaliyetlerinden olan Mekan iyileştirme ve atölye güçlendirme çalışmaları Nisan ayında 4 zanaat atölyesinde başladı.

Devamını okumak için tıklayınız.
Yaratıcılık Atölyeleri 2 gerçekleştirildi (21.04.2016)

Ustaişi Beyoğlu projesinin ana faaliyetlerinden olan Yaratıcılık Atölyelerinin 2. Si 11-16 nisan 2016 tarihleri arasında Galata ve Şişhane bölgesi ağırlıkta olmak üzere Beyoğlu ilçesinde ki farklı mekanlarda gerçekleştirildi.

Devamını okumak için tıklayınız.
Ustaişi Beyoğlu projesi zanaat ustlarını bilgilendirme seminlerleri başladı! (05.03.2016)

Ustalık eğitimiyle zanaat alanında yeni nesil zanaatkârların yetiştirilmesini hedefleyen Çağdaş Çıraklık Programı’na katılan çırak adayları ve ustaları ile Beyoğlu’ndaki yaratıcı aktörleri buluşturmayı ve bilgilendirmeyi hedefleyen ‘’Ustaişi Beyoğlu Seminerleri” Kültür Kenti Vakfı ev sahipliğinde başladı!

Devamını okumak için tıklayınız.
Beyoğlu Yaratıcılık Atölyeleri Zemin Uygulamaları ve Yerleştirmeleri Söyleşisi Gerçekleştirildi (27.01.2016)

Ustaişi Beyoğlu Projesi kapsamında Thessaly Üniversitesi partnerliğinde gerçekleşen Beyoğlu Yaratıcılık Atölyeleri mimar Dr. Zisis Kotionis ve Dr. Phoebe Giannisi’i konuk etti.

Devamını okumak için tıklayınız.
<
1|
>

Amaç:

Beyoğlu’nun “yaratıcılık merkezi” olarak konumunu güçlendirmek ve yaratıcı marka değerini görünür kılmak.
 
 
 

İstanbul Kalkınma Ajansı Tarafından Desteklenen Ustaişi Beyoğlu Projesi Kapsamında Hazırlanan Bu Yayının İçeriği İstanbul Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığı’nın Görüşlerini Yansıtmamakta Olup İçerik ile İlgili Tek Sorumluluk Kültür Kenti Vakfı’na Aittir

 
Copyright © 2016 | Ustaİşi Beyoğlu
Twitter