Haberler

HABERLER

Çağdaş Çıraklık Programı Eğitim ve Seminerleri Tamamlandı

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Ustaişi Beyoğlu Projesi’nin ana faaliyetlerinden olan Çağdaş Çıraklık Programında yer alan yeni nesil çırakların 6 ay boyunca alanında uzman eğitmenlerden aldıkları eğitim ve seminerler bilgisayar destekli çizim(autocad) dersi ile son buldu.

Aralık 2015’ten bu yana devam eden eğitimlerde yeni nesil çıraklar ilk olarak iş güvenliği ve işçi sağlığı dersi ile atölyelerde başlarına gelebilecek tehlikelere karşı bilinçlendirilen çıraklar, ardından tasarım teknik ifadeleri, tasarım tarihi, İngilizce, görsel iletişim ve bilgisayar destekli çizim derslerini aldılar. Görsel iletişim dersi kapsamında çalışma alanlarını belgeleyen çıraklar, temmuz ayında gerçekleştirilecek Ustaişi Beyoğlu Festivali’nde çektikleri fotoğraflarla çalışma alanlarını ve atölyelerini daha fazla kişiye gösterme imkanı bulabilecekler.

Amaç:

Beyoğlu’ndaki zanaat bilgi ve becerilerinin yeni nesillere aktarılması.
 
 
 

İstanbul Kalkınma Ajansı Tarafından Desteklenen Ustaişi Beyoğlu Projesi Kapsamında Hazırlanan Bu Yayının İçeriği İstanbul Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığı’nın Görüşlerini Yansıtmamakta Olup İçerik ile İlgili Tek Sorumluluk Kültür Kenti Vakfı’na Aittir

 
Copyright © 2016 | Ustaİşi Beyoğlu
Twitter