Haberler

HABERLER

Yaratıcılık Atölyeleri 3 Tamamlandı

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Ustaişi Beyoğlu Projesi’nin ana faaliyetlerinden olan Yaratıcılık Atölyeleri İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin 5 senedir yürüttüğü stüdyo dersi olan ‘’Zanaatkârın günlüğü’’ dersi kapsamında gerçekleştirildi. 

Yaratıcılık Atölyeleri 3 adıyla 3 Haziran 2016 tarihinde Bilgi Üniversitesi’nde yapılan jüri değerlendirmesiyle son buldu. Endüstriyel tasarım öğrencileri, Galata ve Şişhane bölgesindeki ustalarla çalışarak gündelik hayatta kullanılabilecek ürünlerini, alanında uzman hocalarına projeleriyle birlikte anlattılar. Sunulan proje ve ürünlerin bir kısmı temmuz ayında gerçekleştirilecek olan Ustaişi Beyoğlu Festivali Sergisinde ziyaretçilerle buluşturulacak.

Amaç:

Beyoğlu’ndaki zanaat bilgi ve becerilerinin yeni nesillere aktarılması.
 
 
 

İstanbul Kalkınma Ajansı Tarafından Desteklenen Ustaişi Beyoğlu Projesi Kapsamında Hazırlanan Bu Yayının İçeriği İstanbul Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığı’nın Görüşlerini Yansıtmamakta Olup İçerik ile İlgili Tek Sorumluluk Kültür Kenti Vakfı’na Aittir

 
Copyright © 2016 | Ustaİşi Beyoğlu
Twitter